Search
  • retroflexus

OŚWIETLENIE NA ŚLUBIE I WESELU

Updated: Nov 19, 2020

Od kilku sezonów ślubnych oświetlenie staje się ważną częścią dekoracji sali weselnej. Po zmroku to właśnie ono jest najbardziej widoczne, a gra światła jest wtedy bardzo ciekawa. Są różne rodzaje oświetlenia, klasyczne świece, sznury światełek ledowych, lampiony czy latarnie. Zastosuj kilka rodzajów z nich na swoim weselu, a zobaczysz, że najnudniejsze kąty na sali zyskają drugie życie. Zobacz jak można wykorzystać różne typy oświetlenia.


Girlandy świetlne

Girlandy żarówkowe tworzą specyficzny klimat. Często je widzimy na ślubach plenerowych, przyjęciach weselnych w ogrodzie, a zwłaszcza latem oświetlają strefę relaksu koło sali weselnej. Świetnie sprawdzają się w salach z wysoko zawieszonym sufitem i we wnętrzach industrialnych.Sznury światełek ledowych

Sznury ledowe to jeden z najprostszych sposobów na światełka na ślubie. Są łatwo dostępne, w prosty i niedrogi sposób wypełniają światłem te puste miejsca po zmroku, które inaczej pozostałyby niezauważone. Ozdób nimi ściankę za waszym stołem, zawieś nad parkietem, razem z zielonymi girlandami.

foto www.lmfoto.pl organzacja wesela Czary Marry


Świece na stole

Rola zwykłych świec jest nieoceniona i na pewno nie odkryję Ameryki twierdząc, że są niezastąpione na każdym stole weselnym. Wysokie czy niskie, w kolorowym szkle czy zwykłym, zawsze dodają dekoracjom ciepłego odcienia, a całej imprezie intymnej, przytulnej atmosfery.

Zobacz jaką inną jeszcze rolę mogą pełnić, oprócz dekoracji stołów gości.

foto Sonia Świeżawska Wedding Stories, foto A.Cupczyńska, sesja Abcslubu.pl

Użyłam świec do dekoracji przodu stołu Pary Młodej, ale nie w wysokich cylindrach. Świece posłużyły mi, jako naturalne przedłużenie girlandy, która spływała ze stołu.

foto www.lmfoto.pl organizacja wesela Czary Marry


Jeśli wokół stołu lub na sali masz "puste" miejsca, które chcesz zaznaczyć lub rozjaśnić, postaw na podłodze zestaw świec. Zrób z nich kompozycje.

foto www.lmfoto.pl organizacja wesela Czary Marry


Tea- lighty

Drobne światełka tea-lightów, gdy już będzie ciemno, podkreślą dekoracje zawieszone nad stołem. Ustaw dużo świec na stole. Teraz będą tworzyły całość. Tea-lighty możesz zastąpić małymi latarenkami lub żarówkami z geometrycznymi kloszami.

foto Atelier Pryzmat organizacja wesela Ceremony Concept


Świece na sesji fotograficznej

A gdyby tak zabrać mnóstwo świec na swoją sesję poślubną?

Sesja plenerowa Joasi i Grzegorza zakończyła się magicznym wieczorem w lesie, właśnie dzięki tym małym światełkom.

foto Sonia Świeżawska Wedding Stories


W najbliższych sezonach ślubnych, oświetlenie będzie królowało wśród dekoracji. Kurtyny świetlne, drobne fairy lights, rozświetlone altany jako miejsce zaślubin, to wszystko zobaczycie u mnie już wkrótce.

Zobacz więcej

Recent Posts

See All