Search
  • retroflexus

RETROFLEXUS OD KUCHNI

Updated: Jan 14

Od zwykłego e-maila do ślubu, który zachwyci wszystkich gości. Przeczytaj jak prosta i bezstresowa jest współpraca ze mną- florystką ślubną.

E-mail

Nasza współpraca zaczyna się od momentu, gdy dostanę od Ciebie e-maila.

Głęboko wierzę, że skoro zdecydowałaś się na ten krok, to nie działasz przypadkowo. A przeciwnie- jesteś tu, bo podoba Ci się to co tworzę, mój styl florystyczny i estetyka. Już dziś bardzo Ci za to dziękuję, bo w przyszłości będzie to miało ogromny wpływ na nasz projekt.


Projekt ślubny

Wspólnie opracowujemy projekt. Proszę Cię wstępnie o ulubione fotki dekoracji lub link do Twojej tablicy na Pinterest, jeśli ją masz. Wypytuję też o szczegóły przyjęcia weselnego- stoły, salę, ilość gości. Wszystko po to bym mogła sobie wyobrazić Twoje wesele, specyficzny klimat jaki mam tam stworzyć, współgrający z Tobą, Narzeczonym, miejscem, porą roku.

Bardzo lubię ten moment, kiedy rodzi się konkretny plan, który ma całkowicie przekształcić wizerunek sali weselnej, który pamiętasz z oględzin.

Po jakimś czasie prześlę Ci gotowe propozycje dekoracji ślubnych. Nie będzie to od razu ani za dwa dni. Niektóre projekty wymagają większych wstępnych przygotowań, telefonów.Na pewno odezwę się tak szybko, jak to tylko możliwe. Salę weselną odwiedzam albo po podpisaniu umowy albo jeszcze dużo przed, w zależności czy już ją znam.


Spotkanie

W dobie koronawirusa szybko uczymy się, że jest tysiąc sposobów by spotkać się i rozmawiać on-line. Skype, Zoom, czat video na FB, na pewno którąś z tych aplikacji już próbowałaś.

Dlaczego od razu nie spotykam się z Parami Młodymi w realu?

Pomijając fakt, że obecnie jest to niemożliwe, wyobraź sobie, że jedziesz na wakacje, ale Narzeczony nie powiedział gdzie ani kiedy. Czy będziesz wiedziała co ze sobą zabrać? Bikini czy może narty?

Tak samo jest ze mną. Muszę najpierw mieć "bazę danych" by się do spotkania lepiej przygotować.


Umowa

Jak tylko zaakceptujesz projekt i koszty, i będziesz gotowa, podpiszemy umowę. Zobowiąże Cię to do wpłacenia zaliczki. Nie oznacza to, że przestajemy się ze sobą kontaktować. Nierzadko projekt powstaje rok wcześniej od dnia wesela. Tak jak wiele może się wydarzyć w życiu w ciągu roku, najzupełniej rozumiem to, że chcesz coś w ustalonym projekcie zmienić. Przez to, że będziemy w stałym kontakcie, na bieżąco będziemy mogły te zmiany wprowadzać.

W tym samym czasie współpracuję z Twoją wedding planerką, managerką sali/hotelu, czy też wypożyczalnią dekoracji ślubnych, jeśli np. zdecydowałaś się na obrusy w innym kolorze.

Słowem, trzymam rękę na pulsie, by wszystko było załatwione dla Ciebie na czas.


Miesiąc przed ślubem

Nie później niż miesiąc przed ślubem proszę Cię o wpłatę pozostałej kwoty. Oczywiście jest mi to potrzebne do już konkretnych przygotowań do wesela. Będę mogła zamówić kwiaty i wszystkie potrzebne dodatki. Kwiaty zamawiam tydzień przed weselem.


W dniu ślubu

W dniu Twojego ślubu ja i zespół florystów działamy od wczesnych godzin porannych, a nierzadko zaczynamy w środku nocy. Pracujemy nad tym, by wszystko było idealnie przygotowane na czas.

Nie martw się, nie będę Cię bombardować telefonami. Jeśli będzie taka potrzeba zadzwonię do Twojej Świadkowej, Świadka lub do osoby, którą wcześniej wyznaczysz mi do kontaktu. Dopilnuję, żebyś miała bukiet ślubny i butonierkę dostarczone na fotograficzną sesję z przygotowań.

Ślub to nie tylko florystyka. Cały dzień będę działać wspólnie z osobami zaangażowanymi w organizację Twojego wesela.


Następnego dnia

Na pewno zastanawiasz się co się dzieje z tymi wszystkimi kwiatami, świecami i gadżetami następnego dnia. Po skończonym przyjęciu, rano usuwamy to wszystko z sali. Sprzątamy za sobą.

Jeśli chcesz zatrzymać kompozycje z kwiatów i np. rozdać je gościom, nie ma sprawy. Powiedz mi o tym dużo wcześniej, a przygotuję je w miejscu, gdzie goście łatwo je sobie zabiorą, jak już się wyśpią.


Co dalej?

Mam nadzieję, że to nie koniec i poznałyśmy się na tyle, że pozostaniemy w kontakcie. Świetnie jest zobaczyć na fejsie jak dzieciaki rosną, fotki z egzotycznych podróży i tych zwyczajnych też.

Jeśli czujesz, że taka współpraca Ci odpowiada, napisz do mnie teraz

Więcej o mnie tutaj

Recent Posts

See All